Září 2013

Síla mysli

6. září 2013 v 21:35 | Anonymka |  Povídky
Ahoj,
opět se Vám hlásím. Napsala bych smajlíka, ale mám dojem, že docela často vypadá dětinsky,takže bez něj.
Myslím, že to zvládnete.

Je to děsivé, když si uvědomíte, že někdo, kdo byl vaše první láska (nebo jen kluk, kterýho jste fakt moc chtěli, ale stejně jste spolu nebyli), vás opravdu hodně ovlivnil. Nechi říkat, jesti dobře nebo špatně, protože každá strana má dvě mince, a taky, proto, že sama nevím jestli to je dobrý nebo ne.
Já si toho u sebe všimla celkem nedávno. Konkrétně jsme byli s pár lidma od nás ze třídy na "chatě" - wifi, tv, dvě luxusní koupelny... Pořád tam hrála muzika a výběr byl většinou na klukách. Tak nějak mě překvapilo, co poslouchají. Nečekala jsem, že to budou "in, populární, známý, diskotékový" hity. Tak tomu teda říkám já. Můj styl je trochu jinde.
Ale došlo mi to, až na tý chatě. Čekala jsem, že budou poslouchat spíš "temnější, ponurejší, pesimističtější, víc klučičí, víc hlasitou, víc drsnější" hudbu. Místo toho tam hráli klasický rádiový hitovky.
Od tý doby si přijdu trochu mimo dění...trochu out, trochu divná. Ale je fajn, že kamrádka spoustu kapel poslouchá taky a spoustě lidem to je jedno - těm mýho věku. Moje mladší kamarádka se vždycky hrozně divý a má narážky na to, co poslouchám. Hádám, že z toho vyroste.

Abych se vrátila k tomu ovlivnování - onen pan X vždycky poslouchal alternativnější hudbu. Hudbu, která je nekonvenční a nepopulistická. U mě to začala Redhotama a skončilo (prozatím) Placebem.
Krom toho už neposlouchám (alespon ne moc) Keshu, Katy Perry a spol. Tak nějak jedu na pesimističtější vlně.

Otázka asi není, jestli to je dobře nebo špatně, neb každý si může poslouchat, co chce a co se mu líbí (a mě se to líbí), ale zní: Neovlivnuje výběr hudby taky moje nálady?
Odpověď by mě zajímala...


Mimochodem, pan X už je passé. :)
Mějte se hezky :)
PS. Někdo mi prvně řekl, že jsem krásná. :)
PPS. Pardon za ty smajlíky, ale já musela.